Krówki i reklama

Słodki marketing

Oryginalne upominki okolicznościowe

Gdy wybieramy się na uroczysty obiad do znajomych lub teściów, czy też gdy dostajemy zaproszenie na spotkanie z szefem albo myślimy o prezencie dla kogoś, kogo nie znamy na tyle, by umieć z całą pewnością wskazać rzeczy, jakie ta osoba lubi, często padają pytania: "Co kupić?", "Co jej wręczyć?". Niektóre prezenty wydają się zbyt pretensjonalne, inne mogą wybitnie nie trafić w czyjeś gusta. Ponieważ musimy wyjść z twarzą, najlepiej rozglądnąć się za takimi upominkami, które wydają się najbardziej uniwersalne.

Różne okoliczności

To, w jakich znajdziemy się okolicznościach, ma oczywiście znaczenie. Rodzicom lub teściom możemy, tradycyjnie, wręczyć bukiet kwiatów (dla kobiet) i dobrego wino lub inny, elegancki trunek (dla mężczyzny). Takie prezenty sprawdzają się niemal w każdej oficjalnej sytuacji, a także w tych bardziej rodzinnych. Choć możemy spodziewać się, że zostaną dobrze przyjęte i nikt nie będzie na nie narzekał, warto pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym, a przy okazji nadającym się na różne okoliczności. Oczywiście, jeśli dobrze zna się osobę, jaką mamy zamiar obdarować, najlepiej wybrać dla niej coś specjalnego, jednak nawet wtedy może się zdarzyć, że prezent okaże się z jakiegoś powodu nieodpowiedni. Warto więc mimo wszystko postawić na coś sprawdzonego. Ciekawym rozwiązaniem będą kosze okolicznościowe.

 

Dlaczego kosze?

Przede wszystkim kosz z upominkiem okolicznościowym (a właściwie z kilkoma różnymi upominkami) wyglądają elegancko, mogą zostać zawinięte w konkretne, ładne papiery i udekorowane zależnie od chęci i tego, komu chcemy je wręczyć. Dzięki temu ich wygląd można dostosować do różnych okoliczności - mogą to być kosze wręczane podczas wizyty w domu szefa, z okazji Pierwszej Komunii czy podczas Walentynek (czemu nie?). Ponadto do kosza okolicznościowego można włożyć różne przedmioty, zwykle są to słodycze, ale także kawa i alkohole - wkładając do kosza kilka tych rzeczy, możemy mieć pewność, że przynajmniej jedną z nich trafimy w gusta osoby, którą chcemy obdarować.

Kosze okolicznościowe Nobilia

Ciekawe kosze okolicznościowe można zobaczyć na stronie Nobilia. Firma ta oferuje m.in. kosze upominkowe dla firm. Znajdują się w nich oryginalne słodycze, na przykład ręcznie robione praliny, karmelki, kruche ciasteczka, czekoladki lub pierniczki, a także suszone owoce, kawy, herbaty i miody pitne (z pewnością spodobają się koneserom!). Słodyczy tych nie można znaleźć w każdym sklepie, gdyż są one przygotowywane specjalnie na zamówienie, dzięki czemu klienci mają wpływ na zawartość kosza, którym chcą kogoś obdarować. Co ważne, produkty firmy Nobilia są stworzone tak, by można dostosować je do każdej kieszeni i w zależności od budżetu, jaki można przeznaczyć na upominki (to istotne w przypadku upominków firmowych, gdy chcemy obdarować wszystkich pracowników, uczestników konferencji czy podobnych wydarzeń).

Oprócz smaku, liczy się też wygląd. Nobilia oferuje więc różne rodzaje koszy: wiaderko z kokardką, niewielki kubek z zajączkiem czy na przykład koszyczki z ozdobnym kurczaczkiem. Oczywiście w środku można znaleźć m.in. pisanki, ponieważ takie kosze wręcza się z okazji świąt Wielkanocnych.

 

Dla każdego

Ponieważ istnieje tak wiele rodzajów koszy okolicznościowych i można włożyć do środka tak różne produkty, kosze naprawdę sprawdzą się w każdym przypadku. Jeśli znamy preferencje żywieniowe osób, które mają zostać obdarowane, możemy dobrać odpowiednie składniki. Dla tych, którzy nie lubią słodkości, można wybrać kosze z kawą i alkoholem oraz z niewielką ilością czekoladek deserowych. Kosze są częstym wyborem wśród studentów, którzy pragną obdarować swoich wykładowców podczas imprez z okazji zakończenia studiów, a także nadadzą się świetnie na Dzień Nauczyciela - zamiast wręczać osobnych czekolad czy kaw, można - jako klasa - obdarować swoich ulubionych profesorów wielkim koszem ze słodyczami.

 

Jeśli nie masz pomysłu na indywidualny prezent, a myślisz o czymś eleganckim i dobrym na każdą okazję, kosze okolicznościowe z różnymi upominkami będą bardzo dobrym wyborem. Dzięki nim nie tylko zaprezentujesz się świetnie jako gość czy szef (w przypadku obdarowywania pracodawców podczas świąt), ale i zyskasz pewność, że i obdarowywana osoba będzie zadowolona.