Krówki i reklama

Słodki marketing

Krówki reklamowe

krowki reklamoweWielu z nas przemierzając rynek miasta czy galerię handlową, bardzo często spotyka się z osobami roznoszącymi ulotki. Coraz częściej oprócz tradycyjnych ulotek Ci sami ludzi rozdają także krówki.
Ale czy są to zwykłe krówki? Nie! Są to specjalne krówki reklamowe.
Krówki te nie wyróżniają się niczym specjalnym. Mają ten sam skład, ten sam sposób przygotowywania i smakują tak samo jak prawdziwe krówki. Jedyną poważną różnicą jest napis (obrazek) na opakowaniu.Krówki reklamowe, jak sama nazwa na to wskazuje są krówkami, które mają coś reklamować. Konkurencja stale rośnie, dlatego marketingowcy wymyślają coraz to nowe i lepsze metody na szybsze i sprawniejsze wypromowanie marki firmy, dla której pracują.
Jedną z metod, która ostatnio stosowana jest bardzo chętnie jest m.in rozdawanie słodyczy w specyficznych opakowaniach przygotowywanych w odpowiednich firmach.

Idea tego gestu jest prosta. Jeśli podarujemy komuś coś słodkiego, jest pewne, że dana osoba to zje. Jednak zanim zajmie się degustacją, z całą pewnością zobaczy to co je. Patrząc na etykietę zobaczy np. logo i krótki slogan naszej firmy, co pozytywnie wpłynie na jej wizerunek, albo zachęci daną osobę do poszukania jej w wyszukiwarce internetowej. Metoda ta sprawdza się bardzo dobrze w przypadku lokalnych firm i rozdawaniu słodyczy w mieście, w którym dana firma działa. Mieszkańcy takiego miasta chcąc czy nie w jakiś sposób już mogą kojarzyć daną firmę, a tak miły gest podświadomie lub świadomie zbliży ich do naszej firmy i zachęci do skorzystania z jej usług.