Krówki i reklama

Słodki marketing

Krówki - co to takiego

Krówki są słodkimi mlecznymi cukierkami, które przy jedzeniu potrafią być bardzo lepiące i ciągnąć się na wiele centymetrów. Najbardziej ciągnące są oczywiście najświeższe krówki, z czasem tracą one swoje właściwości i coraz bardziej twardnieją (kruszą się zamiast ciągnąć).Głównym składnikiem, z którego wytwarza się krówki jest mleko i cukier oraz masło. Wszystko razem miesza się w ogromnym garnku, po czym gotową masę wlewa się w gotowe formy lub w duże blaszki, gdzie następnie się je kroi na mniejsze kawałki przeznaczone do sprzedaży.

Krówki w Polsce sprzedawane są około od roku 1921, kiedy to Feliks Pomorski otworzył fabrykę słodyczy. Można by powiedzieć, że krówki są bardzo znanym rodzajem cukierka w Polsce i towarzyszyły ludziom podczas lepszych i gorszych czasów.

Bardzo często zdarza się, że krówki kupowane w sklepach używane są do wytworzenia specjalnej masy, która z kolei używana jest do placków lub wafli. Własnoręczne przygotowanie masy zajmuje bardzo dużo czasy, gdyż aby uzyskać odpowiednią masę krówkową, trzeba gotować wszystkie składniki kilka godzin. Oczywiście zdarzają się gospodynie, które z dużą cierpliwością tworzą świetne krówki, czy przepyszną masę krówkową. Ale takich jest w Polsce niestety coraz mniej...;(